ABC Akademia


 


 Aktualności

  22.05.2017
Zapraszamy na Panel dyskusyjny z udziałem ABC Akademia!

7 czerwca wystąpimy na konferencji "Pozwól przemówić danym Twoich Klientów" firmy Qlik, która jest partnerem technologicznym ABC Akademia.


  27.04.2017
Zapraszamy na 44 edycję naszej konferencji!

21 czerwca w Poznaniu w MULTIKINIE Malta odbędzie się 44 edycja konferencji "Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa - zasobowo-procesowy rachunek kosztów" Zapraszamy!

Zarejestruj się!


  26.04.2017
Zapraszamy na kolejną konferencję z naszym udziałem!

16-17 maja w czasie największej imprezy na rynku wodociągowo-kanalizacyjnym - Targów WOD-KAN, odbędzie się Międzynarodowy Kongres Branży Wod-Kan ENVICON Water. Nie może nas tam zabraknąć!


  06.04.2017
Za nami Kongres ICV!

Kongres Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV został poświęcony tematyce zaawansowanych umiejętności analitycznych controllerów oraz nowoczesnych rozwiązań informatycznych. ABC AKADEMIA była Złotym Partnerem Kongresu.

Podczas panelu ekspertów dr Tomasz M. Zieliński, Prezes ABC AKADEMIA odpowiedział na pytanie: Czy Excel ze wszystkimi możliwymi dodatkami jest konkurencją dla wyspecjalizowanych rozwiązań, którymi ABC Akademia zajmuje się od lat?


  13.03.2017
ABC Akademia Złotym Partnerem Kongresu ICV!

Najbliższy Kongres ICV już 31 marca! ABC Akademia została Złotym Partnerem tego wydarzenia.


  23.02.2017
ZPRK na Studiach Podyplomowych

Rozpoczynamy nowy semestr na Studiach Podyplomowych w ramach współpracy z najważniejszymi ośrodkami rachunkowości zarządczej w Polsce (UEP, SGH, UŁ)!


  08.02.2017
Sukces Doctor Coster® w branży FMCG - ARTYKUŁ

Zapraszamy do przeczytania artykułu opisującego wdrożenie ZPRK w przedsiębiorstwie z produkcyjnej branży FMCG, który pojawił się na łamach najnowszego numeru czasopisma CONTROLLING I ZARZĄDZANIE (nr1(15)/2017)!
Opisane w artykule wdrożenie ZPRK adresuje jeden z najbardziej powszechnych problemów w przedsiębiorstwach z produkcyjnej branży FMCG, polegający na odzwierciedleniu zróżnicowanej kosztochłonności i rentowności dostarczania różnych produktów do różnych kanałów dystrybucji.


  23.11.2016
Za nami kolejne edycje konferencji "Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa?"

W Poznaniu i Warszawie odbyły się już 42 i 43 edycja konferencji: Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa? gromadząc kilkudziesięciu przedstawicieli polskich przedsiębiorstw.


  15.10.2016
Zapraszamy na naszą konferencję!

Zapraszamy na 42. i 43. edycję konferencji „Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa – zasobowo-procesowy rachunek kosztów”! Tym razem wystąpimy w MULTIKINIE!

Konferencje w zupełnie nowej odsłonie odbędą się:

15 listopada w Multikinie Stary Browar w Poznaniu - szczegóły>>

22 listopada w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie - szczegóły>>

  16.09.2016
Doctor Coster - DASHBOARDS - nowy moduł

ABC Akademia wprowadziła na rynek moduł Doctor Coster® - DASHBOARDS (Powered by Qlik View), który jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem raportowym BI wspierającym koncepcję ZPRK/RCA. Rozpoczęliśmy pierwsze wdrożenia. Firma Qlik View, jest partnerem technologicznym ABC Akademia i według najnowszego raportu GARTNER (luty 2016) jest liderem światowego rynku Business Intelligence and Analitics.  15.09.2016
ZPRK na Studiach Podyplomowych

ABC Akademia współpracuje z najważniejszymi ośrodkami rachunkowości zarządczej w Polsce w ramach Studiów Podyplomowych, na których dr Tomasz M. Zieliński prowadzi zajęcia z zakresu ZPRK.


  09.09.2016
Zobacz film o zasobowo-procesowym rachunku kosztów

Zapraszamy do obejrzenia wykładu dra Tomasza M. Zieliński pt." Zasobowo-procesowy rachunek kosztów - istota i korzyści". Wykład skrótowo prezentuje koncepcję zasobowo-procesowego rachunku kosztów oraz korzyści i doświadczenia wdrożeniowe tego rachunku kosztów.

 


  08.09.2016
ZPRK w Centrach Usług Biznesowych

ABC Akademia podzieliła się swoją wiedzą o ZPRK z przedstawicielami jednych z największych Centrów Usług Wspólnych w Polsce!

5-6 września w Warszawie odbyły się warsztaty pt.: Rozwój strategii finansowej Centrum Usług Wspólnych.


  25.08.2016
Spotkaj się z nami na konferencji!

ABC Akademia jesienią tego roku występuje na kilku ważnych wydarzeniach controllingowych. Zapraszamy!


  14.07.2016
Nowa pozycja książkowa z zakresu controllingu w języku angielskim!

ABC Akademia promuje koncepcję zasobowo-procesowego rachunku kosztów na świecie!
Anglojęzyczna publikacja oraz zaangażowanie ABC Akademia w tematykę green controllingu są przejawem włączenia się naszej firmy w kreowanie kierunków rozwoju światowego controllingu.


  07.07.2016
DOCTOR COSTER u producenta mebli – doświadczenia wdrożeniowe

Jakie były przesłanki wdrożenia zasobowo-procesowego rachunku kosztów w Profim?
Jak przebiegało wdrożenie platformy zarządczo-controllingowej Doctor Coster®?
Jakie są najważniejsze korzyści z wdrożenia?

Odpowiedzi na te i inne pytania mogliśmy znaleźć podczas wystąpienia na naszej konferencji Pauliny Paruszewskiej, Specjalisty ds. Controllingu z firmy Profim Sp. z o.o.


  23.06.2016
Odbyła się 40-sta edycja konferencji "Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty..."!

ABC Akademia zakończyła wiosenną edycję konferencji „Jak prawidłowo kalkulować i rozliczać koszty na produkty i klientów przedsiębiorstwa – Zasobowo-procesowy rachunek kosztów”! W tym roku świętowaliśmy 40-stą edycję!


  16.06.2016
„Zielony controlling i finanse – podstawy teoretyczne”

Dr Tomasz M. Zieliński jest współautorem wydanej w 2016 r. książki „Zielony controlling i finanse – podstawy teoretyczne” opracowanej pod redakcją naukową prof. Cezarego Kochalskiego. Do tej pozycji napisał rozdział pt. „Środowiskowy rachunek kosztów”, w którym pokazano wykorzystanie koncepcji zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK) jako podstawy „zielonego” rachunku kosztów.


  16.05.2016
ABC Akademia na konferencji UEP „Green Controlling and Finance”

ABC Akademia wystąpi na konferencji Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu „Green Controlling & Finance”, która odbędzie się w dniach 17-18 maja 2016.

Dr Tomasz M. Zieliński 17 maja wystąpi z wykładem „Wykorzystanie rachunku kosztów w zarządzaniu przedsiębiorstwem z uwzględnieniem aspektów środowiskowych i społecznych”


  10.05.2016
ABC Akademia patronem merytorycznym II Forum Informacji Zarządczej

ABC Akademia wystąpi jako patron merytoryczny na II Forum Informacji Zarządczej pt. „Controlling procesów sprzedażowych, działań marketingowych i skuteczności promocji”, które odbędzie sie w dniach 19-20 maja br. w Warszawie.


Dr Tomasz M. Zieliński 19 maja wystąpi z wykładem: „Customer Profitablility Management z wykorzystaniem założeń ZPRK/RCA”


  05.04.2016
ABC Akademia na konferencji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce

12 maja br. ABC Akademia oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce Oddział Białystok organizują konferencję pt: "Odkrywanie prawdy o zyskach - zasobowo-procesowy rachunek kosztów".

Podczas konferencji swoje dosiadczenia wdrożeniowe zaprezentuje firma MASTERPRESS S.A.


  20.03.2016
Wykład: Spirala śmierci kosztów stałych a ZPRK

Obejrzyj doskonały wykład dr Tomasza M. Zielińskiego pt. „Spirala śmierci kosztów stałych a zasobowo-procesowy rachunek kosztów” i dowiedz się, dlaczego problem kosztów niewykorzystanych zasobów jest ważny oraz jak spełnić wymogi sprawozdawcze.

 


  06.03.2016
ABC AKADEMIA – LIDEREM WDROŻENIOWYM ZPRK/RCA W POLSCE

Firma ABC Akademia jako pierwsza w Polsce promuje i skutecznie wdraża rekomendowany przez IMA, IFAC i CAM-I nowoczesny zasobowo-procesowy rachunek kosztów 


  06.03.2016
ABC Akademia partnerem Szkoły Głównej Handlowej

ABC Akademia została partnerem Szkoły Głównej Handlowej w ramach Studiów Podyplomowych Akademia Controllingu Finansowego w Grupach Kapitałowych.


ABC AKADEMIA WZMACNIA SWOJĄ POZYCJĘ NA UCZELNIACH


  14.01.2016
Nowa wersja Doctor Coster® 2.5. - zapoznaj się!!!

ABC Akademia z sukcesem wprowadziła na rynek nową wersję 2.5. oprogramowania Doctor Coster®. Upgradowano już 75% klientów. Nowa wersja to ponad 100 filmów w VIDEO CENTER, ponad 50 nowych raportów wzorcowych, szybsze przeliczanie oraz nowe możliwości rozliczania kosztów …


  17.11.2015
Doctor Coster® - kolejne wdrożenie w branży meblarskiej

Jeden z wiodących producentów sektora akcesoriów meblowych w Europie, wyspecjalizowany w produkcji elementów wyposażenia z drutu, stali i aluminium do nowoczesnej kuchni i garderoby wdraża oprogramowanie Doctor Coster® wraz z rozbudowanym modułem Doctor Coster® DASHBOARDS (Kokpity Menedżerskie).

Oprogramowanie wykorzystane zostanie do dwóch zasadniczych celów (1) do kalkulacji kosztów wytwarzania produktów oraz (2) do kosztów obsługi i rentowności poszczególnych klientów. Nowy rachunek kosztów oparty zostanie na założeniach zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RCA).

  18.09.2015
ZPRK wyróżniony przez Stowarzyszenie Księgowych w Polsce

15 września 2015 roku Zarząd Główny oraz Rada Naukowa Stowarzyszenia Księgowych w Polsce w konkursie na najlepsze prace z dziedziny rachunkowości przyznała wyróżnienie dr Tomaszowi M. Zielińskiemu, prezesowi ABC Akademia, za pracę doktorską pt: „Zasobowo-procesowy rachunek kosztów w przedsiębiorstwie”.


  11.09.2015
ABC Akademia Patronem Merytorycznym II Forum Nowoczesnego Controllingu

ABC Akademia objęła Patronatem Merytorycznym II Forum Nowoczesnego Controllingu, które odbędzie się w dniach 8-9 października w Warszawie.
Dr Tomasz M. Zieliński  w pierwszym dniu Forum wystąpi z wykładem „Wdrażanie zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RCA) w przedsiębiorstwach usługowych – praktyczne doświadczenia z wdrożeń na gruncie polskim”.


  04.08.2015
Doctor Coster® w branży energetycznej

Producent z branży energetycznej wdraża oprogramowanie Doctor Coster®. Firma specjalizuje się w produkcji prefabrykowanych rozdzielni elektrycznych niskiego napięcia oraz obudów z tworzyw poliestrowych.


  24.06.2015
Artykuł: Spirala śmierci kosztów stałych

W specjalistycznym czasopiśmie Finanse + Controlling (nr 40) ukazał się artykuł dr T.M. Zielińskiego dotyczący zagadnienia spirali śmierci kosztów stałych.

Celem artykułu jest nakreślenie problemu wyodrębniania kosztów niewykorzystanych zasobów zarówno z punktu widzenia zarządzających przedsiębiorstwami jak i obowiązku wynikającego z ustawy o rachunkowości.

Zapraszamy do lektury.


  15.05.2015
ABC Akademia partnerem XXIII Kongresu Controllerów – GDAŃSK

W dniach 20-22 maja 2015 roku odbędzie się XXIII Kongres Controllerów organizowany pod hasłem „Skuteczne w praktyce przedsiębiorstw metody i narzędzia controllingu”. ABC Akademia jest partnerem Kongresu.


  28.04.2015
ABC Akademia partnerem IX Międzynarodowego Kongres Controllerów – ICV

W dniach 11-12 maja 2015 roku odbędzie się IX Międzynarodowy Kongres Controllerów organizowany pod hasłem „Wyzwania dla controllingu w erze BIG DATA”. ABC Akademia jest partnerem Kongresu.


  12.04.2015
Doctor Coster® w TFP Sp. z o.o. (produkcja opakowań)

Firma TFP lider produkcji szerokiego wachlarza opakowań z tektury falistej wdraża zasobowo-procesowy rachunek kosztów (ZPRK/RCA) w oprogramowaniu Doctor Coster®. Podstawowym zadaniem oprogramowania Doctor Coster® jest szczegółowa kalkulacja kosztów wytworzenia produktów oraz obsługi klientów.


  09.04.2015
ABC Akademia na kolejnej konferencji naukowej „RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDZA I CONTROLLING …”

Podczas konferencji organizowanej przez Uniwersytet Szczeciński, wykład pt.: „Zasobowo – procesowy rachunek kosztów (ZPRK) – cztery rodzaje rozdzielczości a wiarygodność rachunku kosztów w oczach zarządzających” wygłosi dr Tomasz M. Zieliński, Prezes Zarządu ABC Akademia. Zapraszamy!


  02.03.2015
LOTOS Kolej opracowuje z ABC Akademia koncepcję rozwoju rachunku kosztów

Jeden z największych przewoźników kolejowych w Polsce wspólnie z ABC Akademia opracowuje koncepcję rozwoju rachunku kosztów. Opracowana koncepcja ma za zadanie zapewnić informację o kosztach i rentowności poszczególnych zleceń, kontraktów oraz klientów. W projekcie wykorzystywana jest platforma zarządczo-controllingowa Doctor Coster®, która służy do projektowania koncepcji nowego rachunku kosztów.


  01.03.2015
Artykuł: Poziom dojrzałości rachunków kosztów w polskich przedsiębiorstwach

W specjalistycznym czasopiśmie Controlling (38/2015) ukazał się artykuł dr T.M. Zielińskiego prezentujący ogólnopolskie badanie poziomu dojrzałości stosowanych rachunków kosztów w polskich przedsiębiorstwach.


  09.01.2015
Umowa Partnerska z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu

W dniu 7 stycznia 2015 roku podpisana została umowa na udzielenie licencji na wykorzystanie oprogramowania Doctor Coster® w działalności edukacyjnej i naukowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


  05.01.2015
Doctor Coster® w MASTERPRESS S.A. (branża poligraficzna)

Masterpress S.A. lider produkcji etykiet typu shrink sleeve posiadający ponad szesnastoletnie doświadczenie w produkcji różnego typu drukowanych etykiet oraz opakowań kartonowych rozpoczął wdrożenie zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RCA) w oprogramowaniu Doctor Coster®.


  20.12.2014
Doctor Coster® w PGKiM w Inowrocławiu (branża komunalna)

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Inowrocławiu (PGKiM) prowadzącą działalność usługową związaną z wywozem nieczystości stałych i płynnych, odzyskiem odpadów komunalnych, utrzymaniem porządku i czystości na ulicach, placach, parkingach i innych terenach wdraża zasobowo-procesowy rachunek kosztów w oprogramowaniu Doctor Coster®.


  09.12.2014
Artykuł: Badania nad zaawansowaniem rachunków kosztów w spółkach giełdowych w Polsce

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem „Badania nad zaawansowaniem rachunków kosztów w spółkach giełdowych w Polsce” autorstwa prof. C. Kochalskiego UEP oraz dr T.M. Zielińskiego, ABC Akademia.


  23.11.2014
Umowa Partnerska z SGGW w Warszawie

Partnerem firmy ABC Akademia została Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (SGGW). Umowa z SGGW ma na celu wsparcie rozwoju procesów controllingowych w polskim sektorze rolniczym.


  21.11.2014
Wdrożenie budżetowania w GPW S.A.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach, dostarczające wodę pitną dla 3,5 mln Polaków, wdrożyło moduł budżetowania w oprogramowaniu Doctor Coster®.


  03.09.2014
ORLEN Laboratorium – kalkulacja kosztów usług laboratoryjnych w Doctor Coster®

Jedno z największych w Polsce laboratoriów chemicznych zakończyło wdrożenie oprogramowania Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością usług laboratoryjnych (ZPRK/RCA).


  02.09.2014
Wdrożenie Doctor Coster® w branży BANKOWEJ

Firma ABC Akademia rozpoczęła kolejne wdrożenie rachunku kosztów ABC/RCA w oprogramowaniu Doctor Coster® w branży finansowej. Tym razem wdrożenie realizowane jest dla jednego z BANKÓW.


  04.07.2014
Doctor Coster® w firmie VESUVIUS POLAND

Firma ABC Akademia zrealizowała projekt doradczy z wykorzystaniem oprogramowania Doctor Coster® polegający na porównaniu wyników kalkulacji wykonanych w rachunku kosztów standardowych z wynikami uzyskanymi z zasobowo-procesowego rachunku kosztów (ZPRK/RCA).


  24.06.2014
Doctor Coster® w PROFIm Sp. z o.o. (branża meblarska)

PROFIm Sp. z o.o. jeden z czołowych producentów na rynku siedzisk biurowych wdraża oprogramowanie Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością szerokiej gamy produktów oraz klientów.


  17.06.2014
Doctor Coster® w firmie JAMAR (branża spożywcza)

Oprogramowanie Doctor Coster® wdrażane jest w przedsiębiorstwie JAMAR. Firma Jamar jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się spółką, której wyroby znane są w kraju i za granicą.


  25.05.2014
ABC Akademia partnerem „Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych”

W Poznaniu w dniach 28-29 maja odbędzie się „Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych”, który jest corocznym spotkaniem dla firm rodzinnych. W ramach tematyki poświęconej profesjonalizacji zarządzania swój wykład pt.: „Cała prawda o zyskach firmy rodzinnej - kluczowe informacje dla zarządzających”, wygłosi Prezes ABC Akademia, Pan Tomasz M. Zieliński.


  17.03.2014
ABC Akademia partnerem w konferencji naukowej „RACHUNKOWOŚĆ ZARZĄDZA I CONTROLLING …”

Konferencja „Rachunkowość zarządza i controlling – najlepsze praktyki organizowana jest przez Wyższą Szkołę Gospodarki - 10 kwietnia 2014 w Bydgoszczy.


  06.03.2014
ABC Akademia i First Data Polska (POLCARD) na VIII Międzynarodowym Kongresie Controllerów ICV

17-18 marca br. W Poznaniu, podczas VIII Międzynarodowego Kongresu Controllerów, ABC Akademia wspólnie z First Data Polska (POLCARD) zaprezentuje pierwsze wdrożenie Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów (RCA) w branży finansowej w Polsce.


  13.11.2013
Doctor Coster® na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

ABC Akademia zainstalowała laboratorium oprogramowania Doctor Coster® w laboratorium komputerowym studiów podyplomowych Analiza Ekonomiczna i Controlling Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


  06.11.2013
Doctor Coster® w Hanplast Sp. z o.o. – kalkulacja kosztów w branży tworzyw sztucznych

Hanplast Sp. z o.o. przedsiębiorstwo z branży tworzyw sztucznych , którego klientami są takie firmy Ikea i Samsung, wdraża oprogramowanie Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością procesów produkcyjnych.


  03.08.2013
Doctor Coster® w Berendsen Textile Service – kalkulacja kosztów usług i klientów

Firma Berendsen Textile Service jest europejski lider branży usługowej wynajmem i serwisem odzieży roboczej, mat wejściowych wdraża oprogramowanie Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością.


  08.07.2013
Zasobowo-Procesowy Rachunek Kosztów (ZPRK/RCA) na łamach czasopisma CONTROLLING

Zapraszamy do lektury dwóch artykułów dotyczących koncepcji Zasobowo-Procesowego Rachunku Kosztów, jakie ukazały się w letnim wydaniu czasopisma CONTROLLING (07/08 2013).


  15.04.2013
Doctor Coster® w Balcerzak i Spółka

Firma Balcerzak i Spółka jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów przetwórstwa mięsa i drobiu w Polsce wdrożyła oprogramowanie Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością.


  14.12.2012
Doctor Coster® w First Data Polska S.A. (Polcard)

First Data Polska S.A. (Polcard) największy w Polsce agent rozliczeniowy kart płatniczych, rozpoczęła wdrożenie oprogramowania Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością.


  02.07.2012
Doctor Coster® w SM SPOMLEK

Firma SM SPOMLEK rozpoczęła wdrożenie oprogramowania Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością. SPOMLEK należy do grona największych i najnowocześniejszych zakładów mleczarskich w Polsce i łączy trzy zakłady produkcyjne – w Radzyniu Podlaskim, Parczewie i Młynarach.


  20.06.2012
Doctor Coster® w Electrolux Poland

Firma Electrolux Poland Sp. z o.o. światowy lider w produkcji i dystrybucji profesjonalnych rozwiązań w dziedzinie gastronomii i pralnictwa, rozpoczęła wdrożenie oprogramowania Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością.


  18.06.2012
Doctor Coster® w EURO-TAX.pl i Centrum Usług Finansowych

Firmy Euro-Tax.pl oraz Centrum Usług Finansowych rozpoczęły wdrożenie oprogramowania Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością.


  29.05.2012
Doctor Coster® w Energa Obrót S.A.

Firma Energa Obrót S.A., jedna z największych firm prowadzących handel na krajowym i międzynarodowym hurtowym rynku energii elektrycznej oraz sprzedaży energii klientom indywidualnym i biznesowym, rozpoczęła projekt opracowania wieloblokowego i wielostopniowego rachunku kosztów do zarządzania kosztami i rentownością.


  29.02.2012
Doctor Coster® w Kupiec Sp. z o.o.

Firma KUPIEC, jednen z największych producentów zdrowej żywności w Polsce rozpoczęła wdrożenie oprogramowania Doctor Coster® do zarządzania kosztami i rentownością.


  20.02.2012
Doctor Coster® na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy

ABC Akademia zainstalowała laboratorium oprogramowania Doctor Coster® w laboratorium controllingowym Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy.


ABC Akademia

 

 

  ABC Akademia

Copyright © 2014 ABC Akademia Sp.  z o.o.